Poet-world
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Poet-world

A poet can survive everything but a misprint.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Boring time

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Shiroyama Yuu

Shiroyama Yuu


Mesaje : 54
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 27

Boring time Empty
MesajSubiect: Boring time   Boring time Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 4:43 am

OOC: Marti , ora 13:25, in interiorul cofetariei

BIC:

Avand pe el o vesta neagra si cu gluga pe cap si o pereche de ochlari de soare, incerca sa para un tip normal. S-a asezat la o masa, comandand o cafea tare si o prajitura fara frisca. Asteptand comanda, se rezema pe cotul drept, privind afara pe fereatra.
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

Boring time Empty
MesajSubiect: Re: Boring time   Boring time Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 4:49 am

Pătrunse pe uşă plictisită, privind în jur, încercând să găsească o masă liberă, avansând între timp din dreptul uşii pentru a nu bloca accesul. Avansa printre mese, din neatenţie împiedicându-se de piciorul unui tip ţinuţ înafară, ştiind că în câteva secunde avea să facă contact cu podeaua.
Sus In jos
Shiroyama Yuu

Shiroyama Yuu


Mesaje : 54
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 27

Boring time Empty
MesajSubiect: Re: Boring time   Boring time Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 4:58 am

Isi intoarse rapid privirea spre tanara, sarind langa ea si prinzand-o de mijloc.
-Oups... scuze, vina mea... esti ok? o intreba pe aceasta, privind-o.
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

Boring time Empty
MesajSubiect: Re: Boring time   Boring time Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:01 am

-Eh..da, sunt bine, arigato gozaimasu., răspunse şoptit, restabilindu-şi echilibrul în scurt timp.
"Nu-mi vine să cred că nu m-am "sărutat" cu podeaua.." gândi răsuflând uşurată, întorcându-şi după din nou privirea spre persoana care o prinsese.
Sus In jos
Shiroyama Yuu

Shiroyama Yuu


Mesaje : 54
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 27

Boring time Empty
MesajSubiect: Re: Boring time   Boring time Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:09 am

Rasufla usurat, dandu-i drumul fetei si reluandu-si locul pe scaun.
-Pff... bine ca nu ai patit nimic...
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

Boring time Empty
MesajSubiect: Re: Boring time   Boring time Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:12 am

-Mda, nu aveam astăzi în program "sărutatul" cu podeaua de undeva, şopti pe un ton amuzat, zâmbind scurt. Geez, şi încă nu am găsit masă.. continuă mai mult pentru ea, bosumflându-se slab.
Sus In jos
Shiroyama Yuu

Shiroyama Yuu


Mesaje : 54
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 27

Boring time Empty
MesajSubiect: Re: Boring time   Boring time Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:16 am

-Huh... poti lua loc aici, doar... daca doresti! dadu din umeri, indicandu-i cu privirea locul din fata lui.
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

Boring time Empty
MesajSubiect: Re: Boring time   Boring time Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:18 am

-Eh, dacă nu te deranjează.., murmură aşezându-se pe scaun, privind scurt în jurul său, după pe acesta, amintindu-şi că ar fi frumos să se prezinte.
-Uhm, eu sunt Mao, încântată.
Sus In jos
Shiroyama Yuu

Shiroyama Yuu


Mesaje : 54
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 27

Boring time Empty
MesajSubiect: Re: Boring time   Boring time Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:28 am

-Yuu, incantat deasemenea! se prezenta la randul lui, afisand un zambet.
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

Boring time Empty
MesajSubiect: Re: Boring time   Boring time Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:30 am

Zâmbi către acesta, luând după în mâini meniul de pe marginea mesei.
"Pff, nu sunt o fană a chestiilor dulci..." gândi găsind însă ceva ce îi atrase atenţia, pe lângă o cafea cu lapte.

Off:
Ne, ne, nyappy b-day ~ dacă văd bine, astăzi e ziua ta. :]]
Sus In jos
Shiroyama Yuu

Shiroyama Yuu


Mesaje : 54
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 27

Boring time Empty
MesajSubiect: Re: Boring time   Boring time Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:38 am

Isi relua pozitia dinainte, gandinsuse cand ii va sosii comda.

OfF:
Şşşhh... xD secret nu mai spune la nimeni, deja niste tipi m-au uimit cu cadoul lor :]]
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

Boring time Empty
MesajSubiect: Re: Boring time   Boring time Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:41 am

Off:
Uhh O.O ce cadou? Dacă pot ştii :]]

On:
Chemă chelneriţa, spunându-şi rapid comanda, privindu-l scurt în timp ce aştepta.
-Uhm, şi câţi ani ai..?, întrebă, încercând să facă conversaţie.
Sus In jos
Shiroyama Yuu

Shiroyama Yuu


Mesaje : 54
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 27

Boring time Empty
MesajSubiect: Re: Boring time   Boring time Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:49 am

-In jur de... 20, deja observ cum imi cres firele albe... murmura, schitand un zambet sters.


Off:
Sa vedem... in prima parte a zile sau batut pentru mine :]] , apoi si'au pierdut tot timpul s apregateasca un forum rpg pentru mine, scriind peste tot , "La multi ani, Anemone" (nick de pe un forum anime xD). Plus ca la ora 12 fix, amandoi mi'au spus "La multi ani", oricum altceva nu aveau ce face, suntem la mare distanta xD
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

Boring time Empty
MesajSubiect: Re: Boring time   Boring time Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:52 am

-La 20 să-ţi crească fire albe? Nu prea văd eu cum..şi am 19 ani, departe nu sunt.. murmură amuzându-se.

Off:
Ne-am mai întâlnit, Anemone :]] pe un forum, cel puţin, sunt sigură. And God, ai admiratori, să înţeleg ;> Fufu, a câştigat vreunu?
Sus In jos
Shiroyama Yuu

Shiroyama Yuu


Mesaje : 54
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 27

Boring time Empty
MesajSubiect: Re: Boring time   Boring time Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 6:04 am

-Huh...? Nu se vede, deja devin bosorog, clasa intai! exclama catre tanara, amuzat de propiile cuvinte.


OfF:
Asa ce vrea sa insemne "Fufu" ? e o expresie sau... e cumva porecla cuiva anume (cunosc eu si multi altii xD), mai apoi... hm poate ne'am intalnit, poate nu... dar marog, multi ma cunosc, intr-un fel...admiratorii, da-i incolo, nu-mi pasa, amandoi sunt prea perversi pentru mine :]]
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

Boring time Empty
MesajSubiect: Re: Boring time   Boring time Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 6:08 am

-Ai nevoie de o pereche de ochelari.. şopti pe un ton serios către acesta, încercând să se abţină să nu râdă.

Off:
"Fufu" e doar o expresie, nu înseamnă nimic ;]] Am eu ceva cu ea din cauza unor j-drame vizionate -.- sau manga :-? Nu mai ştiu cu precizie. =]] Whatever, ne-am întâlnit într-un fel pe un forum anime, doar că prefer să nu-mi dezvălui nick-ul ~
And geeze, te-ai procopsit cu perverşi, huh. =]] Ştiu cum e >-<
Sus In jos
Shiroyama Yuu

Shiroyama Yuu


Mesaje : 54
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 27

Boring time Empty
MesajSubiect: Re: Boring time   Boring time Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 6:19 am

-Vezi, chiar in acest moment recunosti ca sunt bosorog. mormai, dand din umeri si privind-o prefacut iritat pe tanara.

OfF:
Hehe... cand voi scapa eu de perversi, atunci voi avea de-abinelea fire albe in cap xD,
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

Boring time Empty
MesajSubiect: Re: Boring time   Boring time Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 6:21 am

-Eh, eh, nu mă interpreta greşit..Am spus că ai nevoie de ochelari pentru că trebuie să te priveşti bine, eşti tânăr~ şi fără fire albe în cap, murmură puţin încurcată atunci când îi observă privirea.

Off:
Oi, nu te văd bine atunci. :]] pe la 70 de ani scapi, ne?xD
Sus In jos
Shiroyama Yuu

Shiroyama Yuu


Mesaje : 54
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 27

Boring time Empty
MesajSubiect: Re: Boring time   Boring time Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 6:31 am

-Tanar... daca consideri asta. termina a se mai descuraja de unul singur, observand ca-i vine comanda insfarsit. Chelnerita lasase pe masa cafeaua si prajitura.

Off:
Mai tarziu xD las' probabil nici pana ce ajung cu mainile pe piept, s'a inventat vopseaua de par xD
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

Boring time Empty
MesajSubiect: Re: Boring time   Boring time Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 6:33 am

Îşi privi şi ea cafeaua, strâmbându-se slab în timp ce luă linguriţa de pe margine, jucându-se cu ea în ceaşcă.

Off:
Right~ Trebuie să fie şi aia utilizată la ceva. :]]
Sus In jos
Shiroyama Yuu

Shiroyama Yuu


Mesaje : 54
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 27

Boring time Empty
MesajSubiect: Re: Boring time   Boring time Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 6:38 am

Nemaiasteptand a se raci, lua direct o gura, trantind inapoi pe masa ceasca, imediat.
-Uh... frige, frige! exclama, scotand limba si facandu-i vand cu mana.


Off:
Normal xD oups, cred ca toate astea imi afecteaza starea personajului -.-
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

Boring time Empty
MesajSubiect: Re: Boring time   Boring time Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 6:42 am

Încercă să se abţină din râs, însă fără prea mare succes, izbucnind.
-Data viitoare, ai răbdare să se răcească.

off:
În ce sens?=]] Te agită?o.o aka îl agită?
Sus In jos
Shiroyama Yuu

Shiroyama Yuu


Mesaje : 54
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 27

Boring time Empty
MesajSubiect: Re: Boring time   Boring time Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 6:46 am

-Nu te ladea! exclama catre ea precum un copil mic, bosumflanduse.


Off:
Gata.. incepe :]] devin rasfatat si copilaros, nu'i a buena :]]
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

Boring time Empty
MesajSubiect: Re: Boring time   Boring time Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 6:50 am

-Cere-mi ceva ce pot îndeplini..pentru că asta nu pot. răspunse continuând să râdă, ducându-şi o mână la gură.

off:
observ =]]]
Sus In jos
Shiroyama Yuu

Shiroyama Yuu


Mesaje : 54
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 27

Boring time Empty
MesajSubiect: Re: Boring time   Boring time Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 7:04 am

-Uff... murmura, dand din cap de cateva ori, apoi luand lingurita si gustand din prajitura, prefacanduse c anu s-a intamplat nimic. Acum prajitura e rece...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Boring time Empty
MesajSubiect: Re: Boring time   Boring time Icon_minitime

Sus In jos
 
Boring time
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Poet-world :: TOWN :: Cofetărie-
Mergi direct la: