Poet-world
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Poet-world

A poet can survive everything but a misprint.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Prin miez de noapte

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Joshua Garret

Joshua Garret


Mesaje : 29
Data de înscriere : 30/05/2010

Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 2:26 am

Era miezul noptii si aveam chef sa mananc ceva caci imi ghioraiau matele.Am coborat repede in bucatarie si m-am dus direct la frigider. Am deschis usa si am inceput sa ma uit ca mat(z)a in calendar. Nu stiam ce sa aleg si nici nu vedeam ceva ce as fi putut baga in mine la doispe noaptea.
Sus In jos
Louis

Louis


Mesaje : 64
Data de înscriere : 30/05/2010

Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 2:31 am

Nu stiu ce m-a apucat in toiul noptii, dar m-am trezit brusc cu pofta de mancare. Stomacul "urla", anuntand ca are nevoie de ceva cat mai repede.
Am coborat in bucatarie si spre surprinderea mea am mai vazut pe cineva acolo. Nu ma asteptam la asta. Am venit langa el, la frigider.
- Nu te poti hotari mai repede? Am intrebat pe-un ton putin rautacios, dar asta era din cauza ca eram dupa somn si muream de foame.
Sus In jos
Joshua Garret

Joshua Garret


Mesaje : 29
Data de înscriere : 30/05/2010

Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 2:33 am

Mi-am intors privirea spre fata ridicand o spranceana. Daca-mi vorbesti asa nu, n-am sa ma pot hotara mai repede!ii zic indiferent si imi mut iarasi privirea spre frigider. Stiam ce vreau sa aleg dar stateam intentionat asa.
Sus In jos
Shin Matsumoto.

Shin Matsumoto.


Mesaje : 263
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 29

Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 2:37 am

Deschise uşa de la intrare , intrand în cele din urmă şi el înăuntru , ca de obicei cu o mână în buzunar , de data asta cu o sticlă de tequila în mână , şapca pe cap , dar tot în maieu. Intră în bucătărie şi îi privi pe cei doi oarecum amuzat că cineva era treaz acum.
Sus In jos
Joshua Garret

Joshua Garret


Mesaje : 29
Data de înscriere : 30/05/2010

Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 2:39 am

Mi-am intors privirea spre noul baiat si am vazut ca avea o sticla de tequila in mana. Am zambit si m-am dus imediat la el.Pot?Pot?il intreb pe un ton de copilas privindu-l cu niste ochi mari ca de catelus.
Sus In jos
Louis

Louis


Mesaje : 64
Data de înscriere : 30/05/2010

Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 2:41 am

- Slava cerului ca s-a dat la o parte! Mi-am spus eu, oftand usurata. Mi-am bagat nasul prin frigider, dar nu am gasit mai nimic bun. Am luat pana la urma o sticla de lapte. Am desfacut-o repede si-am inceput sa-l beau cu multa pofta. Intre timp am inchis usa frigiderului cu piciorul.
Sus In jos
Shin Matsumoto.

Shin Matsumoto.


Mesaje : 263
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 29

Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 2:50 am

Îi întinse tipului sticla cu tequila.
-Dacă vrei. murmură dând din umeri căci sticla nici nu era desfăcută.
Sus In jos
Joshua Garret

Joshua Garret


Mesaje : 29
Data de înscriere : 30/05/2010

Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 2:51 am

Super mersi!ii zic batand din palme fericit. Iau apoi sticla si o deschid incepand sa beau fara sa ma mai opresc, uitand ca nu este a mea.
Sus In jos
Louis

Louis


Mesaje : 64
Data de înscriere : 30/05/2010

Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 2:52 am

Am baut foarte repede laptele si simteam ca m-am saturat cat de cat. Cel putin stomacul meu numai facea ca inainte. Am asezat cutia aproape goala pe masa si mi-am trecut limba peste buze. Mi-am dat privirea spre cei doi si am vazut un chip cunoscut.
- Buna Shin!
Sus In jos
Shin Matsumoto.

Shin Matsumoto.


Mesaje : 263
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 29

Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 3:07 am

-Hei Lui! zâmbi salutând-o pe fată , dându-şi şapca jos între timp privind-ul apoi pe tip.
''Sper să nu moară..''
Sus In jos
Joshua Garret

Joshua Garret


Mesaje : 29
Data de înscriere : 30/05/2010

Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 3:08 am

Cand ajung la jumatatea sticlei realizez ce faceam si ma opresc. Ii dau baiatului sticla zambind.Scuze! Cand beau tequila ma cam pierd si beau pana o termin!ii zic scarpinandu-ma cu o mana in par.
Sus In jos
Shin Matsumoto.

Shin Matsumoto.


Mesaje : 263
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 29

Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 3:16 am

-Păi dacă vrei termin-o! Ţi-o las ţie. Cred că mai am pe sus una , mie îmi ajunge. zise el dând uşor din umeri.
-Apropo eu sunt Shin. se prezentă scurt întinzând mâna dreaptă pentru o strângere ca între băieţi.
Sus In jos
Joshua Garret

Joshua Garret


Mesaje : 29
Data de înscriere : 30/05/2010

Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 3:18 am

Ii strang usor mana si-i dau drumul dupa care ma prezint.Josh si mersi mult!zambesc si iau din nou sticla incepand sa beau.
Sus In jos
Louis

Louis


Mesaje : 64
Data de înscriere : 30/05/2010

Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 3:25 am

Am tacut brusc si am mers la fereastra. Am deschis-o larg si am tras o gura de aer. Era o noapte placuta, iar vantul incepuse sa adie usor.
Sus In jos
Shin Matsumoto.

Shin Matsumoto.


Mesaje : 263
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 29

Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 3:25 am

-Cu plăcere frate! murmură aruncându-se parcă pe un colţar al acelei mobile roşii de bucătărie.
-Mie cam foame... se strâmbă.
Sus In jos
Louis

Louis


Mesaje : 64
Data de înscriere : 30/05/2010

Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 3:27 am

M-am intors spre baiat atunci cand am auzit ce-a spus.
- Frigiderul iti sta la dispozitie si e plin cu de toate! I-am spus eu, scotandu-mi limba intr-un mod copilaros.
Sus In jos
Joshua Garret

Joshua Garret


Mesaje : 29
Data de înscriere : 30/05/2010

Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 3:29 am

Dupa ce termin sticla ma simt cam ametit dar nu-mi pasa. Ma duc si ma asez cu fundul pe masa.Mda si mie! Am pofta de niste clatite!
Sus In jos
Shin Matsumoto.

Shin Matsumoto.


Mesaje : 263
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 29

Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 3:30 am

-Argh. Şi ce aş putea mânca. murmură ridicându-se în picioare deshizând frigiderul.
-În ăsta bate vântul. se strâmbă din nou văzând ca nu era mai nimic în frigider.
Sus In jos
Shin Matsumoto.

Shin Matsumoto.


Mesaje : 263
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 29

Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 3:30 am

-Argh. Şi ce aş putea mânca. murmură ridicându-se în picioare deshizând frigiderul.
-În ăsta bate vântul. se strâmbă din nou văzând ca nu era mai nimic în frigider.
Sus In jos
Louis

Louis


Mesaje : 64
Data de înscriere : 30/05/2010

Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 3:31 am

- Serios? Am facut eu surprinsa, apoi am venit langa el, la frigider si mi-am aruncat o privire prin acesta.
- Vrei niste supa miso? O fac eu!
Sus In jos
Shin Matsumoto.

Shin Matsumoto.


Mesaje : 263
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 29

Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 3:35 am

-Uh supă miso! zise pe un ton copilăros.
-Eu unu vreau.La ce foame am , cred şi eu.
Sus In jos
Louis

Louis


Mesaje : 64
Data de înscriere : 30/05/2010

Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 3:36 am

- Bine, o pregatesc imediat! I-am raspuns eu, afisand un mic zambet.
M-am indreptat spre unele sertare si am inceput sa cotrobai prin ele pana am luat tot ce aveam nevoie pentru a pregati supa. Am inceput sa ma apuc de ea, miscandu-ma destul de repede.
Sus In jos
Shin Matsumoto.

Shin Matsumoto.


Mesaje : 263
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 29

Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 3:44 am

-Josh' omule , nu vrei şi tu supă? îl întrebă pe tip aşezându-se înapoi pe un scaun.
Sus In jos
Louis

Louis


Mesaje : 64
Data de înscriere : 30/05/2010

Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 3:49 am

Am facut mai multa supa, in caz ca voia si cealalat baiat. Nu mi-a luat prea mult, oricum supa miso se prepara destul de repede. Am pus intr-o farfurie, apoi am asezat-o in fata baiatului, pe masa.
- Ar trebui s-o lasi sa se raceasca putin... I-am sugerat eu. Sper sa-ti placa!
Sus In jos
Shin Matsumoto.

Shin Matsumoto.


Mesaje : 263
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 29

Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 3:56 am

Luă lingura în mână şi se aşeză la masă luând în lingură puţin suflând încercând să o răcească , gustând-o.
-iii e bună~
Sus In jos
Continut sponsorizat





Prin miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: Prin miez de noapte   Prin miez de noapte Icon_minitime

Sus In jos
 
Prin miez de noapte
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Poet-world :: HOUSE :: Bucătăria-
Mergi direct la: