Poet-world
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Poet-world

A poet can survive everything but a misprint.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Dust..a lot.

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 3:09 am

OOC: Sâmbătă, ora 21:25, pod.

BIC:
Vru să vadă dacă poate găsi ceva interesant prin podul clădirii, părând destul de vechi. Urcă rapid scările, lovindu-se brusc de câteva pânze de păianjeni, începând să mişte haotic din mâini pentru a se "elibera".
"Urăsc pânzele de paianjeni..şi, cred că sunt însoţite şi de stăpâni" gândi înghiţind în sec, vrând să dea înapoi şi să fugă din pod, însă şi-ar fi călcat pe mândrie. După ce învinse lupta cu pânzele, se adânci în pod, realizând că nu luase o lanternă cu ea.
-Baka me! mormăi în timp ce îşi dusese o mână la nas, strănutând din cauza prafului.
" Am uitat că sunt alergică.This is not my lucky day.."
Sus In jos
Adam Lambert

Adam Lambert


Mesaje : 20
Data de înscriere : 31/05/2010

Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Re: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 4:53 am

Amintindu-mi ca-mi lasasem ceva foarte important intr-o cutie sus,in pod,mi-am parasit pentru cateva minute camera indreptandu-ma spre locul unde aveam treaba,vazand ca podul era deschis.AM urcat sus,aprinzand lanterna incepand sa caut aceea cutie
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Re: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 4:55 am

Tresări brusc când observă lumina, mişcându-şi din reflex mâna, reuşind să dărâme câteva cutii, sărind într-o parte din acel lor, sperând ca ceva să nu aterizeze peste ea.
-Phew..încă vie.. murmură mai încet, răsuflând uşurată, însă strănută în momentul următor.
Sus In jos
Adam Lambert

Adam Lambert


Mesaje : 20
Data de înscriere : 31/05/2010

Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Re: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 4:56 am

Mi-am indreptat privirea cenusie spre locul de unde veneau zgomotele acelea neasteptate,luminand cu lanterna
-E cineva aici?
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Re: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:03 am

-Fantome.. răspunse pe un ton lent, încercând să se abţină din râs, continuând să strănute.
"Dammit! Sunt blestemată de-a dreptul.."
Sus In jos
Adam Lambert

Adam Lambert


Mesaje : 20
Data de înscriere : 31/05/2010

Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Re: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:05 am

Luminandu-i fata asa-zisei ''fantome'',mi-am dat seama ca era doar o fata ce nu avea ceva mai bun de facut decat sa misune prin pod.Am oftat adanc ranzind amuzat de stranuturile fetei,apropiindu-ma de ea,intinzandu-i o batista
-Poftim
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Re: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:06 am

-Thanks.., murmură ridicându-şi scurt privirea spre acesta, între timp ducându-şi batista la nas, reuşind să oprească parţial strănuturile.
Sus In jos
Adam Lambert

Adam Lambert


Mesaje : 20
Data de înscriere : 31/05/2010

Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Re: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:08 am

-Daca sti ca esti alergica ce cauti aici?
Intreb putin mai serios acum vazand cutia pe care o cautam,incepand sa o scormonesc
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Re: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:09 am

-Uitasem că sunt alergică, nu am mai stat de mult timp în praf.., răspunse strâmbându-se slab, privind mişcările tânărului.
Sus In jos
Adam Lambert

Adam Lambert


Mesaje : 20
Data de înscriere : 31/05/2010

Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Re: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:11 am

-Aha...
Raspund scurt punand lanterna langa mine,privind atent in cutie,vazandu-mi de treaba mea,incruntandu-ma usor ca nu dadeam de acele hartii
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Re: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:13 am

-Ce anume cauţi..?, întrebă apropiindu-se de el, privind în cutia pe care era concentrat.
Sus In jos
Adam Lambert

Adam Lambert


Mesaje : 20
Data de înscriere : 31/05/2010

Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Re: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:14 am

-Niste hartii pe care am notat partiturile unui cantec...
Spun cautand mai adanc,in sfarsit gasindu-le.Am ranjit larg scotandu-le afara,luminandu-le cu lanterna.Da,era exact ce cautam
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Re: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:16 am

-Ne, ne, pot să le văd? întrebă pe un ton curios, făcând o faţă de căţel nevinovat către acesta în timp ce privea hârtiile.
Sus In jos
Adam Lambert

Adam Lambert


Mesaje : 20
Data de înscriere : 31/05/2010

Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Re: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:18 am

''Deci asa se comporta japonezele...''
-Sigur,de ce nu
I-am intins hartiile in timp ce mai cotrobaiam prin cutie,sperand sa mai gasesc ceva ce poate am uitat sa iau
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Re: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:20 am

Luă hârtiile, privindu-le la lumina lanternei.
-Îmi plac. Tu le-ai făcut, ne? întrebă continuând să le privească atentă.
Sus In jos
Adam Lambert

Adam Lambert


Mesaje : 20
Data de înscriere : 31/05/2010

Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Re: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:22 am

-Aham
Raspund scurt,ridicandu-ma in picioare dupa ce nu am mai gasit nimic interesant,luand lanterna de jos
-Vi sau ramai aici?
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Re: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:24 am

-Vin! Dacă mai stau mult aici..dărâm tot, şi, strănut încontinuu... răspunse zărind ieşirea din pod, îndreptându-se spre aceasta.
Sus In jos
Adam Lambert

Adam Lambert


Mesaje : 20
Data de înscriere : 31/05/2010

Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Re: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:26 am

AM luminat drumul spre iesire,punand hartiile date de fata in buzunarul din spate al blugilor negrii,parasind podul
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Re: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:28 am

Îl urmă, închizând podul în urma sa, răsuflând uşurată când se văzu afară.
"Poate totuşi nu a fost o idee tocmai inspirată.." gândi, privind mai bine persoana cu care se întâlnise.
-Ah, da, eu sunt Mao.. preciză peste câteva clipe, amintindu-şi de prezentare.
"Sunt sătulă de prezentări..."
Sus In jos
Adam Lambert

Adam Lambert


Mesaje : 20
Data de înscriere : 31/05/2010

Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Re: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:34 am

''Mda,si iarasi vechile prezentari...''
-Adam,nice to met'ya
Ii zambesc cald indreptandu-ma spre camera mea
-Daca vrei poti veni si tu,nu ma deranjeaza
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Re: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:37 am

-Eh, dacă zici că nu te deranjează..sigur. răspunse zâmbind, urmându-l îndeaproape, curioasă în ce cameră locuieşte.
Sus In jos
Adam Lambert

Adam Lambert


Mesaje : 20
Data de înscriere : 31/05/2010

Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Re: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:39 am

Sperand ca fata nu-si va face o impresie prea extravaganda fata de mine din cauza apartamentului meu cam luxos,am deschis usa lasand-o pe fata sa intre prima
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Re: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 5:43 am

Intră în cameră, privind atentă în jurul său uşor mirată.
-Hm..e mare, şi luxoasă, dar deh, gusturile şi banii pe care îi posedă cineva nu se discută.. şopti râzând scurt.
Sus In jos
Adam Lambert

Adam Lambert


Mesaje : 20
Data de înscriere : 31/05/2010

Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Re: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 1:15 am

'' Geez,mi-ar fi placut sa nu fie chiar asa
-Te rog sa iei loc unde doresti
Inchid usa in urma mea apropiindu-ma incet de fata
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Re: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 1:38 am

Se aşeză pe canapea, privind scurt în jurul său, zâmbind slab.
-Şi..uhm, parcă nu te-am întrebat câţi ani ai.. mormăi stând câteva secunde pe gânduri.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dust..a lot. Empty
MesajSubiect: Re: Dust..a lot.   Dust..a lot. Icon_minitime

Sus In jos
 
Dust..a lot.
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Poet-world :: HOUSE :: Pod-
Mergi direct la: