Poet-world
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Poet-world

A poet can survive everything but a misprint.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Chose

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Anette Morgan

Anette Morgan


Mesaje : 13
Data de înscriere : 31/05/2010

Chose Empty
MesajSubiect: Chose   Chose Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 7:18 pm

OOC : Seara, ora 21:54, in fata cinematografului

BIC : Si stateam de vreo juma' de ora in mijlocul cozii aceleia infernale si nu stiam cum sa fac sa trec de un retardat care facea o ditamai panarama acolo ca nu erau bilete la ce film vroia el. Ma rog, mi-am gasit ocupatie jucandu-ma cu o suvita de par, apoi imi mai priveam reflexia in niste geamuri oglindate si-mi aranjam parul, mai cascam...
Sus In jos
Yuuwa Teru

Yuuwa Teru


Mesaje : 3
Data de înscriere : 31/05/2010

Chose Empty
MesajSubiect: Re: Chose   Chose Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 9:54 pm

Stăteam la coadă de o veşnicie , simţeam deja cum îmi creştea barba iar în câteva minute deveneam Moş Crăciun , deh unul mai slab dar nu aia conta , ci faptul că muream de plictiseală şi mă mai dureau şi picioarele şi mă făcea şi mai "optimist" faptul că eram penultimul. Mă ridic pe vârfuri că în faţa mea era babă cu păr ce părea proaspăt electrocutat şi se credea cucoană căci avea şi nişte tocuri de aproape era cât mine şi îmi băga şi păru ăla în gură Yucks!Vreau puţin spaţiu aici! în spate nici nu ştiu cine stătea , doar că avea balcoane mari care se tot frecau de spatele meu şi mă tot împingeau în părul ăleia.
Sus In jos
Anette Morgan

Anette Morgan


Mesaje : 13
Data de înscriere : 31/05/2010

Chose Empty
MesajSubiect: Re: Chose   Chose Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 10:01 pm

Incepuse sa ma enerveze lumea asta care se holba intr-una la mine. Strambam din gura, apoi imi dadeam ochii peste cap. Intr-un final credeam ca am sa pic din picioare, asa ca fara sa spun nimic am iesit din aglomeratia aia insuportabila si din mirosul abundent de transpiratie si m-am asezat pe o banca in apropiera cinematografului.
Sus In jos
Yuuwa Teru

Yuuwa Teru


Mesaje : 3
Data de înscriere : 31/05/2010

Chose Empty
MesajSubiect: Re: Chose   Chose Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 10:09 pm

Am oftat scurt , apoi am privit din nou în faţă Vai până mâine cred că voi ajunge acolo.Nu prea îmi mai plăcea aglomeraţia aia , aşa că m-am dat la o parte , până la urmă ce aveam de pierdut?doar eram penultimul. Am trecut strada şi am mers la un magazin luându-mi o sticlă cu apă. Am ieşit în timp ce am desfăcut sticla şi am băut cam jumătate dacă nu şi mai mult. M-am uitat prin jur , până când am depistat o tânără pe o bancă în apropiere , aşa că m-am îndreptat într-acolo şi am luat un loc răsuflând oarecum uşurat.
Sus In jos
Anette Morgan

Anette Morgan


Mesaje : 13
Data de înscriere : 31/05/2010

Chose Empty
MesajSubiect: Re: Chose   Chose Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 10:17 pm

M-am uitat cu coada ochiului spre cel ce se asezase langa mine. Il observasem cand iesise din "marea" aia de oameni, dar nu-i dadusem mare atentie.Am chicotit in sinea mea si apoi mi-am intors privirea spre el.
-Avand in vedere pe unde te aflai tu acolo, puteai sa stai pana dimineata !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Chose Empty
MesajSubiect: Re: Chose   Chose Icon_minitime

Sus In jos
 
Chose
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Poet-world :: TOWN :: Cinema-
Mergi direct la: