Poet-world
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Poet-world

A poet can survive everything but a misprint.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 O prajitura cu ravase

In jos 
3 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Mars Summer

Mars Summer


Mesaje : 6
Data de înscriere : 31/05/2010

O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 4:13 am

OOC : In bucatarie , ora 21:30

BIC : Intru in bucatarie si caut intr-o carte cum se face o prajitura cu ravase . Iau o hartie si incep sa scriu niste propozitii . Ma uit si vad ca imi mai ramane un biletel nescris .
Sus In jos
Shin Matsumoto.

Shin Matsumoto.


Mesaje : 263
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 29

O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: Re: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 4:47 am

Intră leneş în bucătărie , având poftă de ceva dulce. Păşii uşor neauzit văzând-o pe fată , se apropie de ea la fel de silenţios ca şi mai devreme , şi strigă dintr-o dată la urechea ei.
-Boo!
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: Re: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 6:26 am

Coborî rapid scările, ajungând în bucătărie fără a provoca vreun zgomot, privind persoanele aflate în ea.
"Pff, şi eu care credeam că nu va fi nimeni.." gândi mişcând uşor din umeri, avansând până în dreptul mesei, luând un măr de pe el.
Sus In jos
Mars Summer

Mars Summer


Mesaje : 6
Data de înscriere : 31/05/2010

O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: Re: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 10:43 pm

Tresar si il vad pe Shin in spatele meu .
- Hey , salut !
Sus In jos
Shin Matsumoto.

Shin Matsumoto.


Mesaje : 263
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 29

O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: Re: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitimeLun Mai 31, 2010 11:52 pm

Zâmbi uşor.
-Salut! Ce faci acolo? întrebă privind.
''Să fie ceva dulce...'' gândi nedându-şi seama că mai era cineva în afară de ei doi.
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: Re: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 12:01 am

Se frecă cu mâneca la ochi, trăgând scaunul fără a provoca vreun zgomot, lăsându-şi capul pe masă, reuşind să scape mărul din mână.
"Perfect, s-a dus.."
Sus In jos
Shin Matsumoto.

Shin Matsumoto.


Mesaje : 263
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 29

O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: Re: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 12:06 am

Auzi când mărul căzu' jos.
-Eh , ete' cine era aici ... zâmbi privind-o pe Mao.
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: Re: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 12:10 am

-Ah..? tresări slab, strâmbându-se în timp ce îşi ridică capul de pe masă, masându-şi gâtul.
"Parcă aş fi bătrână..."
După ce ajunsese în sfârşit în picioare, o curiozitate slabă pusese mâna pe ea.
-Ne, şi ce faceţi aici..?
Sus In jos
Shin Matsumoto.

Shin Matsumoto.


Mesaje : 263
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 29

O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: Re: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 12:23 am

-Păi eu vreau ceva dulce. Şi fata nu ştiu , sper doar că face ceva dulce , o prăjitură ceva. dădu' din umeri.
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: Re: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 12:26 am

-Ah..a răspunse scurt, apropiindu-se pentru a privi mai bine ingredientele de lângă tânără.
-Uhm..aşa s-ar părea, you're lucky~ continuă zâmbind scurt, sprijinindu-se de bufet.
Sus In jos
Shin Matsumoto.

Shin Matsumoto.


Mesaje : 263
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 29

O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: Re: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 12:33 am

-Yey! sări în sus ca un copil mic şi răsfăţat dependent de zahăr , deşi nu era mare diferenţa între el şi acest gen de copil.
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: Re: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 12:38 am

-Cred că posezi tu energie pentru amândoi în momentul ăsta.. murmură râzând privindu-i manifestarea copilărească.
Sus In jos
Shin Matsumoto.

Shin Matsumoto.


Mesaje : 263
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 29

O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: Re: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 12:45 am

-Da tu ce ai? Leneşo! replică dând din cap în semn negativ că nu este bine.
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: Re: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 12:48 am

-Spune-mi ceva ce nu ştiu...Eh, nu e neapărat lene, sufăr de plictiseală acută! În curând o să mor din cauza ei.. şopti pe un ton cât mai serios, abţinându-se din râs.
Sus In jos
Shin Matsumoto.

Shin Matsumoto.


Mesaje : 263
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 29

O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: Re: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 2:43 am

-Nu o să mori! Defapt nu ai voie să mori! Cât timp sunt eu viu , nu. continuă să dea din cap în semn negativ.
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: Re: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 2:45 am

-Dar ce-ai face dacă aş muri..? întrebă şoptit, prefăcându-se că urmează să se prăbuşească la pământ, agăţându-se cu mâinile de scaunul din faţa sa, părând că nu are forţa de a se ridica înapoi, închizând ochii.
Sus In jos
Shin Matsumoto.

Shin Matsumoto.


Mesaje : 263
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 29

O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: Re: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 3:11 am

-Nu face mişto de mine că mor şi eu cu tine! zise pe un ton serios aplecându-se la ea apucând-o de mişloc..
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: Re: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 3:14 am

-Eh? Bine..atunci nu mai vreau să mor..., murmură uşor amuzată, deschizându-şi ochii privindu-l.
"Chiar e..serios." gândi venindu-i a sări în sus de fericire, însă era ţinută de acesta.
Sus In jos
Shin Matsumoto.

Shin Matsumoto.


Mesaje : 263
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 29

O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: Re: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 3:21 am

O sărută scurt şi îi dădu' drumul.
-Aşa că nu vreau să mori! zâmbi.
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: Re: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 3:24 am

-Dar nici tu, clar? întrebă pe un ton mai puternic, serios de asemenea, privindu-l dorind un răspuns afirmativ ferm.
Sus In jos
Shin Matsumoto.

Shin Matsumoto.


Mesaje : 263
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 29

O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: Re: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 3:27 am

-Eu să mor? Nu ai să vezi drac mort. dădu' din cap în semn negativ strâmbându-se , ştiind că avea dreptate.
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: Re: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 3:31 am

-Iubesc un drac..interesant. şopti râzând scurt. Da' oare eu ce sunt..? întrebă după picând pe gânduri.
Sus In jos
Shin Matsumoto.

Shin Matsumoto.


Mesaje : 263
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 29

O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: Re: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 3:50 am

-Un înger! îi răspunse rapid fără să stea pe gânduri chiar de loc.
Sus In jos
Mao Kimura.

Mao Kimura.


Mesaje : 199
Data de înscriere : 30/05/2010

O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: Re: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 3:53 am

-Da, da, cu siguranţă asta sunt.. răspunse pe un ton uşor sarcastic râzând la replica tânărului. Ce te face să crezi că sunt înger..? continuă pe un ton curios.
Sus In jos
Shin Matsumoto.

Shin Matsumoto.


Mesaje : 263
Data de înscriere : 30/05/2010
Varsta : 29

O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: Re: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitimeMar Iun 01, 2010 4:01 am

-Totul...murmură pe un ton serios privind-o pe fată cu aceiaşi privire convingătoare.
Sus In jos
Continut sponsorizat





O prajitura cu ravase Empty
MesajSubiect: Re: O prajitura cu ravase   O prajitura cu ravase Icon_minitime

Sus In jos
 
O prajitura cu ravase
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Poet-world :: HOUSE :: Bucătăria-
Mergi direct la: